A Lehet Más a Politika kampányetikai kódex aláírását kezdeményezi az önkormányzati választásokon induló jelöltek közt. Az LMP nem vesz részt a régi pártok sárdobálásában. Tisztességes kampányt és tiszta politikát ígér a három befutó helyen lévő képviselőjelölt.
A kampány tisztaságának megőrzése érdekében egy helyi, a 2010-es önkormányzati választásokra összeállított Etikai Kódexet bocsát az LMP vitára, hogy a kampány Kecskemét fejlődéséről és a kecskemétiekről szóljon, ne a pártok civakodásáról. Az aláírást az LMP megszervezi, hétfőn délelőtt 10 órakor a Kossuth szobor előtt kerül rá sor (esőhelyszín: Zanzibár kávézó, a Liberté mellett).
Kriskó Dávid kecskeméti koordinátor elmondta: pártja nem kíván részt venni a Fidesz és az MSZP egymásra mutogatásában. A jelenlegi helyzetért mindkét régi pártot terheli a felelősség, hiszen a szocialisták végig kényelmesen asszisztáltak a Fidesz vezetésű önkormányzat eladósodásához. Az LMP aktív, felelős és konstruktív ellenzéki politikát fog folytatni a közgyűlésben.
A Lehet Más a Politika kecskeméti kompenzációs listáját bemutatta:
1) Falusi Norbert politológus-történész
2) Kriskó Dávid civil menedzser
3) Ihászi Dániel közgazdász-vállalkozó
4) Dr. Bodolai László ügyvéd, publicista
5) Turcsán Szabolcs pedagógus, ifjúságsegítő
6) Tóth Zsigmond állatvédő, agrármérnök
Falusi Norbert elmondta, a Párbeszéd Kecskemétért kampányuk keretében párbeszédet kezdeményeznek a választópolgárokkal. A kampány célja egy új közbeszéd megteremtése, amely a valós ügyekről szóló politikai diskurzusra épül. Ezzel a kampánnyal szeretnének egy olyan négy éven keresztül folyó társadalmi párbeszédet elindítani, amely a közös gondolkodásról, egy új politikai magatartásról és egy tudatosabb életvitelről szól. Az ökopolitikai gondolkodás kulcseleme a részvételi demokrácia, amely bevonja a kis közösségeket a döntés hozatali folyamatba. A kampány kérdőívre épül, ahol 1-től 5-ig osztályozhatja a választópolgár a feltett kérdéseket, amely a közlekedés minőségéről, a közbiztonság állapotáról, a környezetünk milyenségéről, a helyi gazdaság előnybe részesítéséről szól.
Az LMP a közgyűlésben képviselni fogja a részvételi költségvetési rendszer intézményét, amely azt irányozza elő, hogy a város költségvetésének bizonyos százalékáról a lakosság dönt. Az LMP bízik abban, hogy befogadó fülekre talál ebben a kérdésben.
A Párbeszéd Kecskemétért kampány kérdőívei legalább a háztartások felébe eljut, amelyet a választópolgárok leadhatnak mindennap a főtéren az LMP standjánál, az LMP irodájában, illetve esténkét a facebook oldalukon várják az érdeklődők kérdéseit.
Az ökopárt három képviselői helyet szeretne elérni az új közgyűlésben. Azoknak a szavazataira számít, akinek szimpatikus volt az LMP programja és többpárti közgyűlést szeretnének Kecskeméten.